Mobirise Site Builder

Rosters

University Chorus

Spring Quarter 2017 (updated April 4, 2017)

SOPRANO

Lisa Brodkey

Monica Burnett

Rong Chen

Christina Cheng

Julia Cunniffe

Diane Dedoshka

Athena Dupen

Nancy Ellen Farley

Jiahua (Emma) Guo

Lori Haapanen

Rachel Hanna

Mira Huang

Shei Jiang

Alex Ling

Christina Long

Srijita Pal

Erikah Pereira

Anne Richardson

Miriam Rocke

Sarabeth Schommer

Wenqi Song

Diane Soto

Farzaneh Tabnak

Eugenia Tania

Rachelle Trerice

Yu-Ling Tseng

Xun Wang

Hanwen Wang

Sierra Winter

Yuting Yang




ALTO

Karen Combs

Lucy Connolly

Arlene Del Bene

April Ferre

Teresa Gonzalez

Sally Gray

Kay Hadrick

Tu Hoang

Vanessa Kha

Julia Kulmann

Jennifer Law

Hyunjoo (Joanna) Lee

Yijin Liu

Heidi Masem

Barbara Molloy

Brianna Pinkney

Laurel Rexford

Taylor Riedley

Hannah Sada

Leslie Salcido

Jiawen Shou

Sydney Walcoff

Linda Wayne

Katie Wikler



TENOR

Timothy Ambrose

Jeanatan Carlisle

Joseph Cerna

Catherine Chan

John Gibson

Jing Ji

Satoshi Kameda

Richard Kulmann

Vincent Manio

Gary Matteson

Susanna Mould

Hans Oberschelp

James Ta


BASS

Derrick Chang

Tom Cluster

Bailey Cooke

Kenneth Firestein

William Gentry

Joseph Melkonian

Gabriel Reynolds

Michael Yu

Yunshen Zhou




Alumni Chorus

2017

SOPRANO I

Amanda Benjamin 2008

Robin Chadwin 2011

Susan Conwell 1995

Paula Fisher Thompson 1976

Leanna Friedrich 2013

Tianna Grant 2013

Lauren Kaplan 1977

Barbara Lachendro 1985

Soraya Manzor 

Kate Mintun 2008

Melissa Valdellon 2004

Cheryl Villavicencio 2002

Cynthia Weller 2007


SOPRANO II

Barbara Cowie 1977

Kelly Door 2015

Beth Grose N/A

Jeanne Howe 1974

Melissa Johnson Hallas 2002

Airy Krich-Brinton 2004

Cheryl Loehr 2000

Joan Lunderville 1965

Jeri Ohmart 

Stefani Rios 2012

Lauren Salmo 2010

Rebecca Wendlandt 2006

Sarah Woodworth 2005


ALTO I

Mary Brower 1989

Aimee Dour-Smith 1992

Meghan Eberhardt 2003

Kelly Heung 1997

Carolyn Iversen 

Leslie Leong 1981

Linda McCann 

Christine Meairs 1979

Kerianne Pinkstaff 2012

Flora Sulit 2005

Deborah Tellier 1982

Karen Walton 1977

Jan West 1983


ALTO II

Lindsay Allen 1973

Robin Drechsler 1981

Mary Ann Driver 1987

Susan Garbini 

Mary Herbert 1980

Elaine Hussey 

Melissa Lira 2016

Sara Martin 1976

Joanne Mogannam 1979

Nancy Nelle 1974

Kathleen BoMie Pae 2007


TTENOR I

John Beach 2015

Kate Gibson 2016

Gary Matteson 1960

Matthew McGibney 1993

Gregory Wikler 1982


TENOR II

John Grose 1981

Matt Halverson 2012

Jeffrey Paterson 2010

Warren Roberts 1964



BASS I

David Benjamin 1999

Jim Davis 1990

William Heung 2004

David Kashevaroff 2011

Brian Knapp 1987

Roger Kohne 1990

Ed Martin 

Keith Rode 2002

Eric van Boer 1976

Cirian Villavicencio 2002


BASS II

Michael Krelstein 1988

Ian MacGregor 

Chester (Chet) Moore 1960

Jeffrey Pettit 1976

Matthew Stevenson 2008